hvězdná brána

28. července 2009 v 20:47 | burda |  Hvězdná Brána
DHD

Zařízení, které se nachází v bezprostřední blízkosti každé brány. S jeho pomocí je možné zadat symboly a otevřít tak červí díru na jinou planetu. Toto zařízení Bráně dodává energii potřebnou k vytvoření červí díry. Bez něj je nutné dodat Bráně dostatečné množství energie z jiného zdroje (například pomocí blesku) a adresu následně zadat ručně.
Spojeným státům se toto zařízení nepodařilo nikdy nalézt a tak musí být místo něho používán superpočítač, který dodá bráně nutnou energii a slouží k zadávání adres. Později vyšlo najevo, že DHD z Gízi získali Němci a jim bylo zkonfiskováno Rusy po 2. světové válce. Díky němu (a Bráně, kterou vyzdvihli ze dna oceánu, z vraku Thorovy lodi) později Rusové rozběhli vlastní obdobu SG projektu. Po incidentu, při kterém musel zasahovat tým SG-1 Rusové souhlasili s tím, že svůj program ukončí, za podmínky, že dostanou veškeré informace a technologie získané pomocí programu SG.

Dial Home Device (volací zařízení)Iris
U pozemské Hvězdné brány je z bezpečnostních důvodů nainstalován pouhé 50 mikrometrů od červí díry speciální uzavíratelný štít z Titanu. Zavírá se jako čočka směrem do středu. Pokud se Hvězdná brána otevře bez platného kódu je tento štít zapnut a není možné, aby cokoliv proniklo na Zemi neboť se to ani nematerializuje. Proto vstup do Hvězdné Brány směr Země bez odvysílání kódu znamená jistou smrt. Tento speciální štít byl nainstalován po útoku Goa´ulda Apophise na Zemi. S jeho pomocí se podařilo odrazit útoky Goa´uldů, které následovali. Poté co byl první Iris vtažen do černé díry byl nainstalovaný nový obohacený Triniem - což je kov získaný při jedné z misí, který má skvělé vlastnosti.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama