star-gate2

29. července 2009 v 20:34 | burda |  Hvězdná Brána

Obrazek
Obrazek

Hlavní předností Daniela Jacksona je
modifikovace k vyslání masivní disrupční vlny, která dokáže zničit replikátory na velkou vzdálenost.Vybavení lodi zahrnuje lůžko, transportní zařízení, vylepšený lodní počítač, jenž dokáže na základě instrukcí vytvořit nová zařízení, hyperpohon a štíty. Ale není schopna v hyperprostoru obrany ani útoku. Thor (s pomocí Jacka a jeho Antických vědomostí) svou loď vybavil větší verzí Distributoru, aby zničil replikátory na nové domovské planetě Asgardů. Naneštěstí někteří replikátoři unikli.Daniel Jackson monitoroval zhroucení slunce planety Halla, v galaxii Othala. Krátce poté co Replikátoři uprchli, loď byla napadena malou skupinou Replikátorů, kteří byli posléze zničeni Teal'cem.


Obrazek
Obrazek

Je to ta nejmodernější loď, jakou asgardi disponují. Je to loď, speciálně postavená tak, aby mohla snadno ničit lodě napadené replikátory. Tato loď byla jen jedna a nikdy nebyla dokončena, protože byla na planetě, ke které mířila loď replikátorů. Loď O'Neill byla vybavena dálkovým řízením a autodestrukcí, protože to bylo jediné, po čem replikátoři šli na té planetě. Poslali loď O'Neil, pryč od planety a replikátoři ji následovali. Pak obě lodě vstoupili do hyperprostoru a ve chvíly, kdy se replikátorská loď ocitla blízko O'Neilla, ten vybuchl a zničil jak sebe, tak loď obsazenou replikátory(jelikož v hyperprostoru nefungují asghardské štíty).Trup lodi je zhotoven z nejtvrdšího materiálu, slitiny naquadahu, trinia a uhlíku. Je vybavena transportním zařízením, hyperpohonem a především velmi účinnými štíty.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poté, co se Anubis díky Omě povznesl, získal některé vědomosti (technologie) Antiků. Právě tyto vědomosti mu v kombinaci s klasickými goa'uldskými technologiemi pomohly vytvořit tuto mateřskou loď. Anubisova mateřská loď je mnohokrát větší než klasický Hatak, je i větší než jakákoli jiná mateřská loď Goa'uldů. Má velmi silné štíty (Antické...), které jsou odolné proti goa'uldským zbraňovým systémům. Loď má kromě skvělých štítů i výborné zbraně. Jednak je to ultimátní dělo, které využívá šest goa'uldských očí (krystaly), a je schopné jedním výstřelem zničit planetu, a druhou super zbraní jsou jakési energetické výboje, které se osvědčily v boji s Hataky. Jeden výstřel stačil na zničení flotily vládců soustavy.

Obrazek


Obrazek

Poté co SG-1 zničila nově budovanou Apophisovu loď, rozhodl se postavit novou, ještě více vyspělější loď.Její jméno je Nemis.Má vyspělejší a silnější štíty než jsou ty, která vlastní Haťak.Její zbraně jsou také mnohem vyspělejsí.Loď tak dokáže čelit flotile Ha'taků bez nejmenších potíží.Je také asi 4 krát větší než loď typu Ha'tak.Apophis také nalezl způsob, jak zamaskovat nejen svoji vlajkovou loď Nemis, ale celou svoji flotilu.SG-1 se chystala Apophisovu loď zničit výbuchem hvězdy v soustavě, kde byla základna Tok'rů - Vorash.Apophisovi se ovšem, stejně jako SG-1, podařilo před touto ničivou explozí utéci.Ovšem v jiné galaxii obsadili Nemis replikátoři a na lodi byla nastavena autodestrukce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama