star-gate8

29. července 2009 v 20:51 | burda |  Hvězdná Brána
něco o novém SG1

Cameron Mitchel
Cameron Mitchell, hrdina vzdušného souboje z Antarktidy (viz epizoda 7.22 Lost City II), je povolán do SGC. Základna má nového velitele generála Hanka Landryho, který vystřídal generála Jacka O'Neilla. Mitchel se domnívá, že bude zařazen do týmu SG- 1 a je překvapen, když mu Landry sdělí, že má být nejen členem SG-1, ale přímo jeho velitelem. A aby toho překvapení nebylo málo, Landry ho informuje o tom, že tým SG-1 se rozpadl - podplukovník Carterová byla převelena do Oblasti 51, dr. Jackson se chystá odejít na Atlantis a Teal'c opustil program Hvězdné brány a odešel na Dakaru. Mitchell je zklamán, protože o místo požádal právě proto, aby mohl pracovat s členy týmu SG-1. Nyní je členem SG-1 pouze on sám a musí si vybrat do týmu lidi. O tom, že se tým SG-1 fakticky rozpadl, se O'Neill nezmínil, když Mitchellovi nabídl, aby si vybral, kde by chtěl v SGC pracovat. Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a snaží se trojici bývalých členů SG-1 přemluvit, aby se vrátili zpět do týmu. Bezvýsledně. Každý z nich má dost jiné práce. A právě tehdy přichází do SGC Vala Mal Doran (se kterou jsme se již setkali v epizodě 8.12 Prometheus Unbound) s tím, že ví, kde je na Zemi ukrytý antický poklad a jejich technologie. Problémy mohou začít...
Obrazek


Dr. Daniel Jackson
Byl členem prvního týmu, který prošel Hvězdnou bránou na Abydos. Je zkušený antropolog, egyptolog a ligvista. Umí plynule mluvít 23 jazyky (včetně starověké egyptštiny a goa'uldštiny). Jeho oborem jsou starodávné kultury a Egypt. Po zničení Ra zůstal na Abydosu, ale po znovuspuštění projektu Hvězdná brána se vrátil na Zemi.Daniel pátrá po veškerých věcech o své lásce Shau'ri, kterou mu odnesl Appophis a udělal z ní hostitele. Jackson na Zemi nemá žádné příbuzné, jeho rodiče zemřeli v New Yorském muzeu, když na ně spadl těžký stavební kvádr. Shau'ri se mu podařilo objevit znovu na Abydosu, stále jako Sha'urie/Amonet, Appophisovu ženu. Čekala dítě, kterému byl Daniel u porodu. Později našel Amonet na jiné planetě, ta na něj však zaútočila a Tea'lc byl nucen ji zabít.Daniel bohužel zemřel na následky ozáření při zneškodňování mimozemské zbrani. Podařilo se mu však povznést pomocí Omy a dále SG-1 pomáhá jako "duch". Snažil se také zastavit Anubise při hledání Raova oka na Abydosu, ale marně. Anubis pak Abydos stejně zničí.
Obrazek


Teal´c
Teal'c znamená v goa'uldštině "silný". Je velmi ostražitým a tichým společníkem. Není člověk, jak se na první pohled může zdát, nýbrž Jaffa. V oblasti břicha nosí ve "vaku" goa'uldí larvu. Ta mu zaručuje sílu a imunitu. Bez ní by jistě zemřel. Každý den musí vykonávat obřad kelno'reem, který je meditací a umožňuje symbiontovi léčit Jaffu a dodat mu energii. Jack pojmenoval jeho symbionta-říká mu Junior, protože svého původního symbionta musel Teal'c dát svému synovi, aby přežil. Sám si vzal ještě mladého symbionta a nebylo jisté, zda to Teal'c vůbec přežije. Teal'c pochází z planety Chulak, kam musel utéct se svou matkou, když byl ještě malý. Poněvadž jeho otec Ronac, první muž Goa'ulda Cronose, prohrál bitvu, která se nedala vyhrát, byl za trest Kronosem Ronac zabit a malý Teal'c i jeho matka byly vyhnáni z jeho území. Teal'c vyrostl na Chulaku ve velmi silného bojovníka a po čase si získal díky mistru Bra'tacovi, který byl jeho učitel, přízeň Goa'ulda Apophise, který ho učinil prvním mužem. Bra'tac Teal'covi při jeho výcviku pomalu zaséval pochybnosti o tom, že Goa'uldi jsou neporazitelní bohové. Teal'c později dal Bra'tacovi zapravdu, ale nevěděl co si s tím počít. Až do dne kdy na Chulaku uvěznili plk. O'Neilla, kap. Carterovou a Dr. Jacksona. Těm se rozhodl důvěřovat a pomoci utéct. Na Zemi přísahal věrnost Tau'ri a stal se čtvrtým chybějícím členem SG-1.Teal'c má syna Rya'ca a manželku Dry'auc. Ta však zemřela když její symbiont dospěl a v táboře vzpouřenců proti "falešným bohům" nebyla k dispozici pro implantaci, která by ji zachránila, nová goa'uldí larva.
ObrazekPlukovní Samanta Cartrová
Samantha Cartrová je teoretická astrofyzička. Ví o tajemstvích Hvězdné brány ze všech nejvíc, protože ji zprovoznila. Neví ale úplně všechno. Umí také sestavit Naquadahový reaktor a zprovoznit přídavný energetický zdroj Hvězdné bráně pro cestování na planetu Asghardů. Měla v sobě jednu dobu také tokru Jolinar z Malk'shuru. To jí silně poznamenalo. To, že v ní umřela Tok´ra Jolinar ji změnilo fyziologii, protože symbiont ji v těle zanechal naquadah....to způsobilo, že Sam můze použivat Ozbrojenou ruku a Léčící zařízení Goa'uldů.
Občas mívá její útžkovité vzpomínky. Díky nim také byla schopná s SG-1 utéct z měsíce Natu. Její otec umíral na rakovinu, ale našlo se řešení: tokra, který by rakovinu vyléčil. Její otec má v sobě tokru Selmak, hlavu všech tokrů a předsedu nejvyšší tokerské rady.
ObrazekVala Mal Doran
S postavou Valy Mal Doran jsme se mohli setkat již v osmé sérii Stargate SG-1 v epizodě ''Prometheus Unbound'', kdy Prometheus směřující na Atlantis narazil na nouzoví signál, který samozřejmě vyslyšel. Na Promethea se pomocí transportních kruhů přenesla Vala v obleku ''supervojáka'' - všechny na lodi zneškodnila a poslala zpět na svůj poškozený Al-kesh, nevšimla si však jednoho člena posádky, který úspěšně unikl - Daniel Jackson.

Ukázalo se, že Vala potřebuje tuto loď, aby zachránila svůj lid před Goa'uldy, ale opak byl pravdou. Promethea chtěla vyměnit za zbraňový naqudach, se kterým v této galaxii obchodovala. Nakonec nic z tohoto nedokázala realizovat a už jsme o ní neslyšeli.

Oběvila se až v deváté sezóně v první epizodě, kdy přinesla na Zem tabulku, která popisuje cestu do bájného Avalonu. Dověděli jsme se i více informací, například, že byla hostitelkou goa'ulda Quetesch, ten jí však byl vyňat pomocí Tok'rů. Na planetě, kde kdysi vládla Quetesch si Vala dále hrála na ''boha'' a využívala lid, aby pro ni těžil naquadach. Naposledy jsme mohli vidět Valu v epizodě ''Beachhead'', kdy zničila pomocí nákladní lodi přemostění Ori a při přenosu kruhy zpět na Promethea byla vtažena do singularity a skončila tak někde v neznámé galaxii Ori.
ObrazekHank Landry (Beau Bridges)

<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->Hank Landry byl povolán na místo velitele SGC poté, co odešel generál Jack O'neill, který je jak se zdá jeho velmi blízkým přítelem. Několik let pracoval v programu SGC, ale až nyní se dostal na místo velitele tohoto komplexu, kvůli této práci musel opustit celou rodinu a svou manželku, s kterou se později nejspíš rozvedl. Má jednu dceru - velice úspěšnou doktorku, ta o jeho práci až donedávna nevěděla.Byla přijata na místo hlavního doktora pro komplex SGC. Se svým otcem se moc nevídá, ale spíše s ním jedná jako by byl jen její nadřízený. Hank Landry se snaží usilovně vyřešit jejich vztah a to se mu ''podaří'' až v díle The Fourth Horseman II, kdy byl nakažen Priorem Ori, nemocí, která se v té době šířila po celém světě. Jeho dcera se mu svěří, že až nyní pochopila proč s nimi nemohl být a že chápe jeho postavení, kterému byl vystaven při rozhodování zda být se svou rodinou.
Nakonec byl však zachráněn s pomocí Geraka, který všechny včetně generála Hanka Ladryho na základně vyléčil.I v desáté sérii je velitelem programu Stargate. Občas se objeví i v Stargate Atlantis.
Obrazek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama