star-gate9

29. července 2009 v 20:54 | burda |  Hvězdná Brána
něco o starém SG1
Generál Jonathan "Jack" O'Neill
Je nesmírně zajímavou a jednou z nejoblíbenějších postav seriálu. Jack vyniká svým humorem, pevným velením a vždy stojí na straně dobra. Důvěřuje jen málo lidem a nemá rád vědce, Tok'ry a Rusy. Vždy říká to co si myslí, bez ohledu na reakci, která by mohla následovat. Narodil se v Chicagu. Většinu služby v armádě působil v utajení. Mnoho let byl členem speciálních jednotek a dokonce se jednu dobu specializoval na výbušniny. Na misi ve východním Německu pohořel, když se mu s Kawalskim nepodařilo zajat ruského agenta a důstojník John, který s nimi operoval, byl zastřelen. Ve válce v Zálivu při jedné tajné operaci byl zraněn, zajmut a vězněn čtyři měsíce v iráckém vězení. Mohl za to i částečně plk. Frank Cromwell, který se domníval že je Jack mrtev a tak ho tam nechal. Jeho manželka se jmenuje Sarah, která ho však opustila. Asi hlavním důvodem rozpadu jejich manželství byla strašlivá událost - jejich syn Charlie se nešťastnou náhodou zastřelil Jackovou pistolí. Od té doby trpěl O'Neill sebevražednými myšlenkami. Proto byl vybrán jako vhodný velitel na první misi na Abydos. Původně totiž měl zjistit případné nebezpečí a odpálit tam atomovou nálož. Na Abydosu zprvu nachází jen domorodé obyvatelstvo, později však přilétá ve své vesmírné lodi Goa'uld Re, aby si vyzvedl vytěžený naquadah. Atomová nálož je nakonec použita proti němu. O'Neill se zde sblížil s chlapcem Skaarou, který mu velmi připomíná jeho syna. Po návratu na Zem odchází Jack do výslužby. Po roce je však povolán zpět, když Zemi napadne branou Goa'uld Apophis. Jack se musí vrátit na Abydos, aby zjistil odkud útok přišel. Znovu se shledává s Dr. Jacksonem a s jeho oblíbencem Skaarou, ten je však vzápětí unesen Apophisem spolu s jeho sestrou a ženou Dr. Jacksona Sha're. Jack a Daniel, oby jsou členy SG-1, tedy mají stelný cíl - najít oba sourozence a pomstít se Apophisovi.
Obrazek


Dr. Daniel Jackson
Byl členem prvního týmu, který prošel Hvězdnou bránou na Abydos. Je zkušený antropolog, egyptolog a ligvista. Umí plynule mluvít 23 jazyky (včetně starověké egyptštiny a goa'uldštiny). Jeho oborem jsou starodávné kultury a Egypt. Po zničení Ra zůstal na Abydosu, ale po znovuspuštění projektu Hvězdná brána se vrátil na Zemi.Daniel pátrá po veškerých věcech o své lásce Shau'ri, kterou mu odnesl Appophis a udělal z ní hostitele. Jackson na Zemi nemá žádné příbuzné, jeho rodiče zemřeli v New Yorském muzeu, když na ně spadl těžký stavební kvádr. Shau'ri se mu podařilo objevit znovu na Abydosu, stále jako Sha'urie/Amonet, Appophisovu ženu. Čekala dítě, kterému byl Daniel u porodu. Později našel Amonet na jiné planetě, ta na něj však zaútočila a Tea'lc byl nucen ji zabít.Daniel bohužel zemřel na následky ozáření při zneškodňování mimozemské zbrani. Podařilo se mu však povznést pomocí Omy a dále SG-1 pomáhá jako "duch". Snažil se také zastavit Anubise při hledání Raova oka na Abydosu, ale marně. Anubis pak Abydos stejně zničí.
Obrazek


Plukovní Samanta Cartrová
Samantha Cartrová je teoretická astrofyzička. Ví o tajemstvích Hvězdné brány ze všech nejvíc, protože ji zprovoznila. Neví ale úplně všechno. Umí také sestavit Naquadahový reaktor a zprovoznit přídavný energetický zdroj Hvězdné bráně pro cestování na planetu Asghardů. Měla v sobě jednu dobu také tokru Jolinar z Malk'shuru. To jí silně poznamenalo. To, že v ní umřela Tok´ra Jolinar ji změnilo fyziologii, protože symbiont ji v těle zanechal naquadah....to způsobilo, že Sam můze použivat Ozbrojenou ruku a Léčící zařízení Goa'uldů.
Občas mívá její útžkovité vzpomínky. Díky nim také byla schopná s SG-1 utéct z měsíce Natu. Její otec umíral na rakovinu, ale našlo se řešení: tokra, který by rakovinu vyléčil. Její otec má v sobě tokru Selmak, hlavu všech tokrů a předsedu nejvyšší tokerské rady.
Obrazek


Teal´c
Teal'c znamená v goa'uldštině "silný". Je velmi ostražitým a tichým společníkem. Není člověk, jak se na první pohled může zdát, nýbrž Jaffa. V oblasti břicha nosí ve "vaku" goa'uldí larvu. Ta mu zaručuje sílu a imunitu. Bez ní by jistě zemřel. Každý den musí vykonávat obřad kelno'reem, který je meditací a umožňuje symbiontovi léčit Jaffu a dodat mu energii. Jack pojmenoval jeho symbionta-říká mu Junior, protože svého původního symbionta musel Teal'c dát svému synovi, aby přežil. Sám si vzal ještě mladého symbionta a nebylo jisté, zda to Teal'c vůbec přežije. Teal'c pochází z planety Chulak, kam musel utéct se svou matkou, když byl ještě malý. Poněvadž jeho otec Ronac, první muž Goa'ulda Cronose, prohrál bitvu, která se nedala vyhrát, byl za trest Kronosem Ronac zabit a malý Teal'c i jeho matka byly vyhnáni z jeho území. Teal'c vyrostl na Chulaku ve velmi silného bojovníka a po čase si získal díky mistru Bra'tacovi, který byl jeho učitel, přízeň Goa'ulda Apophise, který ho učinil prvním mužem. Bra'tac Teal'covi při jeho výcviku pomalu zaséval pochybnosti o tom, že Goa'uldi jsou neporazitelní bohové. Teal'c později dal Bra'tacovi zapravdu, ale nevěděl co si s tím počít. Až do dne kdy na Chulaku uvěznili plk. O'Neilla, kap. Carterovou a Dr. Jacksona. Těm se rozhodl důvěřovat a pomoci utéct. Na Zemi přísahal věrnost Tau'ri a stal se čtvrtým chybějícím členem SG-1.Teal'c má syna Rya'ca a manželku Dry'auc. Ta však zemřela když její symbiont dospěl a v táboře vzpouřenců proti "falešným bohům" nebyla k dispozici pro implantaci, která by ji zachránila, nová goa'uldí larva.
Obrazek


Obrazek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama