alkesh

24. srpna 2009 v 12:22 | burda |  Hvězdná Brána

Obrazek
Hatak
Silně ozbrojená goauldská loď disponující:goauldskými šťíty,hyperpohonem,transportními kruhy a hangáry pro bojové kluzáky.
Většina Goauldů je používá jako lodě,se kterými udržuje respekt na planetách svých otroků.Goauld Apophis byl schopen zamaskovat celou svou flotilu což se dosud žádnemu jinému goauldovi nepodařilo.Hataky sou schopny převážet několik tisíc Jaffů a stovky kluzáků.
Obrazek
Prometheus známý také jako X-303 či BC-303
První mezihvězdné plavidlo vyrobené lidmi ze Země.Loď disponuje asgardským transportním paprskem a asgardskými šťíty a asgardským hyperpohonem,bohužel nemá žádné asgardské zbraně a proto se musí spolehnout na méně účinné railguny a rakety.Dispnuje také několika desítkami letounů X-302 použitelnými jako stíhače krátkého doletu.Loď v pořádné akci můžeme vidět v epizodě Prometheus Unbon(Odpoutaný Prometheus)kde jí Vala a Daniel využijí k hodně divoké jízdě.Jediný prototyp této lodi byl zničen v boji s Orijským obranným satelitem.Poté ho nahrazují lodě typu BC-304 s názvy:Odyssea,Deadalos a Apollo.

Obrazek
Amika
Orijský orbitrál.Vybaven orijskými štíty,paprskem platformou z kruhy,hyperpohem a speciálním energetickým jádrem.Tyto lodě byly v seriálu viděny při bitvě se spojenými silami Jaffů,Země,Tokrů a Asgardů.kdy porazili obrovskou flotilu spojených sil a zničili loď Korelev(ruská BC-304).Jejich silné štíty dokázal překonat pouze Asgardský paprsek v epizodě Unending,který použila Odyssea.Orijský paprsek i štíty sou na výborné úrovni(schopné zničit Hatak na jeden zásah)Loď je oproti Odyssee gigantických rozměrů,sice není moc pohyblivá ale s technologií zbraní to bohatě dožene.
Death Glider zvaný také útočný letoun
Goauldská stíhačka.Žadné štíty ani hyperpohon hlavním cílem je boj s pěšáky v případě potřeby ´´nahnání´´ cíle tam kam potřebujete(viz. epoizoda Serpent´s Song)ale pokud má dobrou pozici může díky svým dvěma dělům(zvětšená kopie jaffských tyčových zbraní ale asi desetkrát težší)sejmout i Alkesh mám dojem že to bylo v té epizodě jak Carterová vyhodila do luftu slunce:-D

Alkesh
Goauldský bombardér.Standartní goauldská výzbroj+možnost útočení jakýmimi bombami či co..Rádi je používali na Tok´ry,protože to byla jedna z mála možností jak pokrýt velké území a zničit co největší část tunelů.Alkesh je vybaven také hyperpohonem a maskovaním což je jeho obrovská výhoda.No když se u hataku,kterej má vypnutý štíty odmaskuje alkesh a vystreli po nem tezko uz s tim neco nadelaji..
Teltak
Tel'tac je nákladní a přepravní loď. Používají ji Goa'uldi i Tok'rové. Goa'uldi ji využívají hlavně k přepravování někoho nebo něčeho, kdežto Tok'ry je užívána na špionážní mise, jelikož je to jediná loď, na kterou mohou umístit generátor neviditelnosti. Může létat rychlostí cca 5X větší než světlo. Má klasický pyramidovitý tvar -nákladový prostor- a ve předu vystouplý ,,čumák" (pilotní kabinu).
Nemis
Tato třída je pojmenována podle prototypu - tedy Nemis. Apophis chtěl loď, která by předčila lodě třídy Cheops už dávno před invazí. Po invazi a získání tollánských technologií se projekt přesunul na Tollanu a dostal zde už konkrétní obrysy. NEMIS je pyramidální loď, tvarem a konstrukcí podobná třídě Cheops. Jenom s tím rozdílem, že je 5x větší. Na palubě je 5 iontových kanónů 2.generace. Díky značnému prostoru na palubě jsou zde i prostorné hangáry pro smrtící kluzáky. Byl vyroben pouze jeden jediný prototyp.
Vesmírná stanice
Vesmírná stanice s vysokou ostrahou. Na této stanici se setkávají vládci systémů. Je možné se na ni dostat transportními kruhy.
Vojenský transportér
Tato loď, tvarem opět trochu pyramidální, je asi stejně velká jako Al-kesh. Má za úkol přepravovat jaffy a pozemní techniku (např. tyčová děla) na planety, kde chtějí goa'uldi provést pozemní útok.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama