sg

3. srpna 2009 v 15:34 | burda |  STARGATE ATLANTIS
Antická abeceda je psaný jazyk Antiků, technicky vysoce vyspělé rasy lidí, kteří se v této galaxii vyvinuli před miliony lety.

Texty jsou samozřejmě psané anglicky, pouze klasická písmena jsou zaměněna za antická.

(Pozn: mnoho antických textů objevujících se v seriálů je pouze nesmyslnou slátaninou písmen, protože se nepředpokladá, že by je někdo četl :)

- Antičtina je zvukově podobná latině, avšak je velmi odlišná.
Kdo jsou to Antikové????
* Antikové jsou velmi vyspělá stará rasa, která patřila k Alianci Čtyř ras společně s Noxy, Asgardy a Furlingy a právě oni postavili síť Hvězdných bran, (po jejich Asterportas).
*Antická historie je doposud zastřena mnoha tajemstvími, je však známo, že pocházejí z rasy zvané Alterané, která se díky neshodám rozdělila na dvě rasy- Antiky a Ori. Zatímco Ori dávali přehnaný význam na náboženství, Antiky nenapadlo nic jiného, než se zaměřit na techniku a uprchli s " létajícím městem" (známým jako Atlantis), napříč vesmírem až do galaxie Mléčná Dráha.
* Zde pomocí své vyspělé techniky založili život v galaxii. Žili v míru a v pohodě, dokud nepřišel do galaxie neznámý vir (známý jako vir Převorů), který na ně seslali rovněž vyspělí Ori. I přes své léčitelské schopnosti byli Antikové nuceni opustit tuto část galaxie.
* A tak se dostali až do Pegasovi galaxie, kde se usadili a založili zde život stejně jako v Mléčné dráze. Avšak, i tady jim poklidný život nebyl umožněn . Oslabení, unavení bojem Antikové opustili i tuto galaxii, Atlantis (poslední Antická bašta, létající město) potopili do moře, aby se ho nepřátelé nezmocnili a vrátili se zpět na Zem. A v Mléčné dráze nakonec poklidně ukončili své životy.
* Antici, které již známe ze Stargate SG-1:

* Oma Desala *

* Kde se s ní setkáme: V dílech 3.20- Maternal Instinct, 5.21- Meridian a 8.18- Meridian.
* Popis: Povznesená Antička, která pomáhá s povznesením lidem na nižším stupni vývoje.
* Zajímavosti: Pomohla nechtěně Anubisovi k povznesení, když si však uvědomila chybu, bylo už pozdě. Dále pak vychovávala Shifu, harsesise a má slabost pro Daniela, kterého pokaždé při descendaci nechává nahého. :-))
* Ayiana *
* Kde se s ní setkáme: V dílech 6.04- Frozen a v úvodním díle Stargate Atlantis.
* Popis: Jediný nepovznesený Antik, který byl nalezen v Antarktidě blízko druhé Brány.
* Zajímavosti: Již po pár hodinách byla schopna interpretovat angličtinu, byla přenašečem viru, ale měla dar léčení. Dále je úžasná její schopnost regenerace a možná i empatie (ta však není dokázána).
* Orlin *
* Kde se s ním setkáme: V dílech 5.03- Ascension a v dvojdílu The Fourth Horseman.
* Popis: Ascendovaný, který chtěl poznat lásku, a proto se descendoval. Sblížil se se Sam, ale nakonec byl znovu povznesen. Opět se s ním setkáváme v 9. sérii, avšak v podobě mladého hocha.
* Zajímavosti: Ve sklepě z různých zařízení objednaných po internetu sestrojil bránu na "jedno použití" a pokusil se pomoci sg-1 protilátkou proti smrtícímu viru.

Jak jste si už mnoz všimli z promo fotek k 200-stému dílu, tak se na scéně objevuje ATICKÁ KOMUNIKAČNÍ RUŠIČKA. A to zde vyvolává řadu otázek.....
Pro připomenutí- CO TO VLASTNĚ ANTICKÁ KOMUNIKAČNÍ RUŠIČKA JE????
1. obrázek z dílu 8.02- New Order Part 2.
2. Obrázek- Zde má Mitchell tutéž zbraň (foto z 200th dílu)
************************************************************************
Jedná se o konečnou zbraň, která je schopna se 100% účinností likvidovat replikátory. ( Později se však v dílu Geminy podaří RepliCarterové přelstít SG-1 a udělat se díky zbrani imunní). Přesto že princip zbraně je velice jednoduchý, nebyli Asgardi nikdy předtím schopni takovou zbraň vyrobit, i když se o to nesčetněkrát pokoušeli.
Jak je známo, replikátory tvoří stavební bloky. Tyto bloky spolu navzájem komunikují a navzájem se ovlivňují - tak jsou replikátoři schopni vytvořit v podstatě cokoliv. Zbraň však dokáže jediným výstřelem nejen narušit komunikaci mezi bloky, ale zároveň dokáže blokům natrvalo zabránit ve vyzařování jakýchkoliv částic. V podstatě tak replikátory nezabíjí, ale ochromuje jejich základní stavební kameny. Tak na tenhle princip funguje tato zbraň vyrobené Jackem O'Neillem, když měl v hlavě vědomosti Antiků.
***************************************************************************


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 AKengliletek AKengliletek | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 0:20 | Reagovat

The ED as a result of that surgery might be either temporary or permanent.  Core maca through the supplier energetix can be an herb that tests quite nicely for assorted males.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama